تاثیر یوگا در بارداری بر زایمان راحت یا زایمان بدون درد

تاثیر یوگا در بارداری بر زایمان راحت یا زایمان بدون درد

اگر تا همین امروز هیچ آشنایی با یوگا نداشتید، هیچ فرصت دیگری مثل بارداری نخواهید یافت که یوگا کردن همه‌ی آن چیزی باشد که تن و روان شما می‌خواهد. یوگا یک تاثیر چند وجهی بر بارداری شما دارد و با تمرین کشش، تمرکز ذهنی و تنفس متمرکز به داشتن یک زایمان راحت کمک می‌کند.

یوگا باعث تقویت و بهبود انعطاف پذیری لگن و دیگر عضلات اصلی شما برای زایمان می‌شود و انضباط جسمی و روحی آن به استقامت شما کمک می‌کند. موقعیت‌های یوگا کودک شما را ترغیب می‌کنند تا در بهترین حالت برای تولد قرار گیرد.

تاثیر یوگا در بارداری بر زایمان راحت یا زایمان بدون درد

مزایای یوگا در بارداری

یوگا گردش خون را افزایش می‌دهد که به کاهش تورم در دوران بارداری کمک می‌کند. این به شما کمک می‌کند تا با بدن و تنفس خود در ارتباط باشید و کمک می‌کند که در طی تغییرات هورمونی که در دوران بارداری اتفاق می‌افتد، تعادل و آرامش بیشتری داشته باشید.

از آثار یوگا بر بارداری موارد زیر را مطرح کرده اند:

  • بهبود وضعیت خواب
  • کاهش استرس و اضطراب
  • افزایش قدرت، انعطاف پذیری و استقامت عضلات برای زایمان
  • کاهش کمردرد، حالت تهوع، سردرد و تنگی نفس

یوگا برای چه کسانی و در چه زمانی خطرناک است؟

به طور کلی یوگا برای بارداری شما خطری ندارد و اتفاقای به سلامت شما و جنین کمک می‌کند. با اینکه در هر زمان از بارداری باید به انتخاب حرکات و موقعیت‌های یوگا دقت کنید، اما توصیه می‌شود که یوگای بعد از هفته 14 خطر کمتری دارد. 

تا به حال توصیه خاصی درباره گروهی از زنان باردار که به خاطر یک ویژگی خاص برای یوگا مناسب نباشند، گزارش نشده است. علاوه بر اینکه یوگا به شما کمک می کند تا تمرکز بر جسم و حالات روحی تان بیشتر شود. و از پراکندگی افکار، جلوگیری می کند

نکاتی که باید در یوگای بارداری به آنها دقت کنید:

  • پزشک یا مشاور بهداشت خود را در جریان تاثیرات یوگا بگذارید.
  • در طول یوگا، بدن خود را زیاد به چالش نکشید.
  • حرکات را با آرامش انجام دهید و همچنین آب زیاد بنوشید.
  • یوگا را با نظرات انجام دهید و در انتخاب حرکات دقت کنید.

یوگا و ارتباط با جنین

یوگا علاوه بر تاثیرات جسمی، نوعی مراقبه است؛ در طی این مراقبه که یک مادر باردار انجام می‌دهد، فارغ از تمام دغدغه‌های دنیا، شما زمان مفیدی را صرف ارتباط با کودک خود می‌کنید که درون شما در حال رشد است.

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا
Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/mehditnt/public_html/wp-includes/functions.php on line 5107